Hizmetlerimiz

1-Sağlık durumuna uygun, diyetisyen kontrolünde hazırlanan, üç öğün ana, üç öğün ara yemek olmak üzere günlük taze besinlerle mutfağımızda hazırlanan besinler sakinlerimize sunulmaktadır.Doktorumuzun uygun gördüğü durumlarda kişiye özel diyet yemekleri hazırlanır.

2-Yaşlı bakım elemanları sakinlerimizin anlık, günlük ve haftalık temizliklerini, haftada iki kez banyolarını, alt temizliğini, sakal kesimini, tırnak kesimini, banyo sonrası kremleme işlemlerini yapmaktadır.Binalarımızda klima, katı yakıtlı kalorifer ve güneş enerjisi vardır.Bina temizliği temizlik elemanları tarafından hijyen kurallarına uygun, hemşire nezaretinde yapılmaktadır.Gün aşırı çarşaf ve nevresim değişimi ile kişisel giyim eşyaları çamaşırhanemizde yıkanıp ütülenerek sakinlerimizin kullanımına sunulmaktadır.

3-Sakinlerimizin sağlıkla ilgili tüm sorunları ve takipleri uzman doktorlarımız (dahiliye, nöroloji, psikiyatri), hemşirelerimiz, sertifikalı yaşlı bakım elemanlarından oluşan deneyimli personelimiz tarafından titizlikle ve etkili bir şekilde izlenmekte ve gerekli müdahaleler yapılmaktadır.

4-Psikososyal yönden yeni gelen yaşlılarımızın ortama uyum sağlamaları için oryantasyon çalışmaları psikoloğumuz tarafından yapılmaktadır. Sakinlerimizin yakınları ile etkili iletişim kurulmakta, sosyal ve sanatsal aktivitelerde birlikte olunması sağlanarak aile bütünlüğü korunmaktadır.

5-Kuruluşumuzda personelimize yönelik hizmet içi eğitimler düzenli olarak yapılmaktadır.

 
08 -10 Nisan 2016 tarihleri arasında Balçova KİPA Alış Veriş Merkezinde '' YETMİŞİNDE GENÇ KALANLARIN 2016 YILI EL SANATLARI SERGİSİ '' ürün ve eserleri sergilenecektir. Sergimizin 08 Nisan 2016 tarihinde, saat: 14.00 te yapılacak olan açılış törenine tüm yakınlarımız davetlidir.
» Devamı